Prešporský Eliminátor 2024/2025 - 2.kolo

Utorok - 15.10.2024
MAZANIE

Citybowling Cup 2007/2008, 5.kolo Vytlač E-mail
28 jún 2008
ImageOcenení hráči.Neskutočný víkend v Poprade. Bowlingové centrum Citybowling, Poprad získalo ďalší primát, dva maximálne výkony na jednom podujatí v podaní jedného hráča. Nebol ním nik iný ako Martin Slavkovský, ktorému sa tieto husárske kúsky podarilo dosiahnuť v prvej a poslednej kvalifikačnej runde. Záverečné kolo turnajovej série Citybowling Cup 2007/2008 sa odohralo na mazacom modeli od firmy KEGEL s dĺžkou 45 stôp. Celkovo sa v kvalifikačnej časti predstavilo 29 hráčov. Po úvodných šiestich hrách najlepších desať hráčov postupovalo priamo do finálovej časti, z prvého miesta to bol držiteľ dvoch Perfect Game Martin Slavkovský s náhodom 1436 (priemer 239,33). Zvyšní účastníci podujatia odohrali ďalšie tri semifinálové hry od nuly. Pre najlepších piatich bola určená miestenka do samotného finále. Hranica na záverečný postup skončila pri náhode 537 (priemer 179,00). Samotná finálová časť, v ktorej sa stretla pätnástka najlepších hráčov,
CITYBOWLING CUP VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE
» ..pokracovanie..
Bodovací Firo-tour rebríček ČR a SR 2008, jún Vytlač E-mail
26 jún 2008
ImageTrochu oneskorene, ale predsa. Štvrtý ročník Bodovacieho Firo-tour rebríčka hráčov ČR a SR má za sebou v tomto roku päť mesiacov. Spomedzi slovenských hráčov sa zatiaľ zapojilo do získavania bodov na komerčných podujatiach viac ako 140 hráčov a hráčok. V apríli z našich hráčov najviac bodov v kategórii muži nazbieral Radek Pospíšil – 230 a v kategórii ženy Michaela Blažeková – 213. Máj sa zase najlepšie vydaril pre nášho klubového hráča Miroslava Koníka, ktorý získal najviac bodov – 149. U žien to bola Daša Pospíšilová so ziskom 171 bodov. V celkovom hodnotení je na tom najlepšie v kategórii muži Ladislav Bitto s priebežným ziskom 849 bodov. V kategórii ženy Daša Pospíšilová so 796 bodmi a z juniorov Veronika Pospíšilová so ziskom 399 bodov. V rebríčku sú započítané aj body z niektorých podujatí v mesiaci jún. Chýbajú tu ale bodové ohodnotenia zo štvrtého
Novozámocký Pohár 2007/2008, 9.kolo Vytlač E-mail
25 jún 2008
ImageOcenení hráči: Tibor Városi, Vincent takács a Ján Pleva.Regionálne podujatie Novozámocký Pohár má za sebou úspešne ukončený prvý ročník. V tejto sezóne sa odohralo celkovo deväť kôl, pričom to posledné sa uskutočnilo v pondelok 23. júna. Presne dvadsať hráčov sa prišlo rozlúčiť s bowlingovou sezónou do herne Bowling Club 300 v Nových Zámkoch. Štyri kvalifikačné hry rozhodli o šestnástke najlepších, ktorí sa stretli vo finálovej časti. Najlepšie sa v úvode prezentoval Gejza Jóba s náhodom 742 (priemer 185,50). Najvyšší výkon dosiahol Milan Kojnok – 233, ktorý v temto kole nenašiel premožiteľa. Posledným postupujúcim hráčom bol Peter Pargáč s náhodom 584 (priemer 146,00). Samotné finále už bolo v réžii Vincenta Takácsa. Jeho jednotlivé hry 192, 212 a 191 mu zabezpečili prvenstvo v záverečnom kole a predznamenali aj úspech v celkovom hodnotení. Na druhom mieste skončil Tibor Városi a tretie miesto si vybojoval Ján Pleva.
NP, 9.KOLO KVALIFIKÁCIA FINÁLE BODOVANIE
2nd QubicaAMF Open 2008 Vytlač E-mail
20 jún 2008

ImageNedeľa, 22. jún 2008. Dnešok už patril na turnaji finálovým krokom. V tom prvom sa stretli hráči, ktorí skončili po kvalifikácii na 5.-52. mieste. Hrali 3 hry a po pripočítaní ku kvalifikačnému výkonu postupovalo ďalej 28 najlepších. Z našich sa to podarilo Martinovi Slavkovskému a Ladislavovi Frunyovi. Ľuboslav Jurínyi končí na 41. mieste, 46. Radek Pospíšil, 49. Marek Husár a 52. Róbert Duba. V druhom finálovom kroku sa pripočítavali ďalšie 3 hry a do A finále postupovalo 12 najlepších plus 4 najlepší z kvalifikácie. Sem sa dostal Maťo zo 14. miesta. Hráči umiestnení na 17.-32. mieste si zahrali B finále a zahral si aj Laco. V oboch prípadoch sa hrali Play-Off zápasy na súčet dvoch hier a Maťo si neporadil hneď s prvým hráčom a skončil na výbornom 9. mieste s odmenou 400,- €. Laco v B finále prešiel cez dvoch hráčov a skončil medzi ocenenou štvoricou – 200,- € na celkovom 20. mieste. Výborne sa v A finále predieral Rostislav Brzica, prešiel cez Thomasa Grossa a ďalších dvoch hráčov až do samotného finále. Tu už nestačil na víťaza Maniero Alessio (ITA), skončil teda druhý a na treťom mieste Czaba Rácz (HUN). Našim úspešným hráčom gratulujem a tešíme sa na zážitky doma.

QUBICAAMF OPEN 2008 VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE

Pozvánka do Popradu Vytlač E-mail
18 jún 2008
ImageImageUž budúci víkend pre vás pripravil bowlingový klub Citybowling, Poprad posledné kolo turnajovej série Citybowling Cup-u 2008. Podobne ako v predchádzajúcich kolách organizátor sa predstaví s novým mazaním. Aj tento krát to bude mazací model od firmy KEGEL, ale oproti minulému kolu s dĺžkou 45 stôp. Štartovný poplatok vo výške 700 Sk zabezpečuje každému účastníkovi okrem obedového menu aj šesť kvalifikačných hier systémom Amerika na vybranom páre dráh. Ďalšie pôsobenie na turnaji už bude závisieť od vašich výsledkov. Najlepších desať hráčov postupuje priamo do finálovej časti. Hráči, ktorí sa umiestnia na 11. až 30. mieste odohrajú v semifinále ďalšie tri hry od nuly. Pätica najúspešnejších semifinalistov doplní zvyšnú finálovú skupinu. Záverečné štyri hry od nuly rozhodnú o víťazovi posledného kola Citybowling Cup-u 2008 a o ďalších ocenených. Pre víťaza je okrem pohára pripravená aj finančná odmena vo výške 6 000 Sk. O 2 000 menej berie druhý